למה אנחנו כאן?

החזון של JoinMe הוא להביא את כלכלת הפרילנסרים (כלכלה של יזמות ועשיה עצמאית) לעולמם של אזרחים 60+ בארץ ובעולם. ולסייע לחברות, ארגונים ורשויות מקומיות להפוך את הותיקים הפעילים אצלם לנכס, וכוח יוצר ומשמעותי.

מהפכת הגיג אקונומי - העצמאי החדש

למרות העובדה שאנו רואים התארכות משמעותית באיכות ותוחלת החיים, ועניין גובר בהמשך תעסוקה אחרי הפרישה, היקף העובדים עדיין מצומצם ורחוק מהפוטנציאל. עד כה הניסיון לשלב אזרחים ותיקים בשוק התעסוקה התבסס על שכפול מודלים מגילאים צעירים יותר וניסיון להשמה אצל מעסיקים, תהליך הנתקל בקשיים. מעסיקים על פי רוב רואים את העובד הותיק כנחות מהעובד הצעיר יותר ועושים לו down grade מקצועי וכלכלי. מעבר לכך, גם העובד הפנסיונר כבר לא רוצה להיות עבד לעבודה, ומעוניין במתכונת גמישה המתאימה לתקופת החיים החדשה המשלבת פנאי, משפחה, עשייה משמעותית וגם פרנסה. אנחנו סבורים כי הגיע העת להסתכלות על עתיד שוק העבודה ולהכניס אזרחים ותיקים לכלכלה החדשה המאופיינת בגמישות ועצמאות, בה יכול האזרח הותיק להפוך את הידע והיכולות שלו לשירות נצרך ע"י מעסיקים.

הכירו את הפנסיונר החדש

כתוב את הכותרת מגיל הפרישה צפויים לאזרח הותיק, בממוצע עוד כ- 18 שנה של יכולות משמעותיות לעשייה. הסביבה המיידית מציעה על פי רוב הצעות בתחומי הפנאי והתרבות. אך ותיקים רוצים להתפתח, לממש יכולות ולחפש אתגרים חדשים. גם לקבל תגמול ולהתפרנס הופך לנחוץ כאשר מדובר על עשרות שנים של גמלאות.  JoinMe היא קהילת יזמות צומחת בה החברים חולקים את הידע, הניסיון והכישורים שלהם באמצעות אירועים, קורסים, קבוצות ויוזמות. הכל מתחיל בקטן בדף הקבוצה או היוזמה שנועד לעזור לכם להזמין וליצור אחד עם השני. אנחנו מאמינים שניסיון החיים שלכם הוא בעל ערך משמעותי, תנו לנו לסייע לכם לממש את הניסיון לכדי עשייה של ממש. ב- JoinMe יש מקום לכולם.  אזרחים ותיקים עם רעיון לפרויקט, יזמים שרוצים להשיק מיזם שכבר חשבו עליו לעומק, בני 60+ שיכולים להיות מנטורים ולתרום מניסיונם לקידום יוזמות של אחרים, וגם גמלאים שפשוט רוצים לקחת חלק בקהילה של יצירה ויוזמה לפגוש אנשים מעניינים ולחוות חוויות משמעותיות.

למי השירות מיועד?

אזרחים 60+

עבור אזרחים 60+, JoinMe היא פלטפורמה לותיקים שרוצים להפוך ניסיון חיים לעשייה משמעותית ואף לפרנסה.

רשויות מקומיות 

רשויות מקומיות מחפשות דרכים לעודד הזדקנות מיטבית של תושביהם ומבינים שזה מחייב עשייה משמעותית ומצב כלכלי סביר. JoinMe היא פלטפורמה לרשויות הרוצות לשנות תפיסה ולהתייחס לותיקים כמשאב וספק של תוכן ושירותים ולא כלקוחות של שירותי פנאי ורווחה בלבד. JoinMe מאפשרת להגיע לשכבת הותיקים הצעירה שלא רוצה שייכות לפעילות "לקשישים", ולרתום אותה לעולם חדש של הזדמנויות יזמות ותעסוקה כ"קריירה שנייה" לאחר הפרישה, במודל גמיש ומותאם. 

ארגונים ועסקים

מעסיקים מתקשים למצוא עובדים מיומנים במגוון של תחומים, ונעזרים יותר ויותר בפרילנסרים במתכונת גמישה. עד 2027 כמחצית מכוח העבודה בארצות הברית יהיו פרילנסרים. מעסיקים וארגונים מחפשים כיצד לייצר ערך משמעותי לעובדים לאורך זמן ובכך לעודד ולשמור על טאלנטים.

JoinMe היא פלטפורמה לארגונים, חברות עסקיות שרוצות להפוך את הוותיקים שלהם לקהילה המהווה נכס של יכולות וידע. ועבור ארגונים וחברות הרוצים לייצר יתרון תחרותי במשיכה ושימור של כוח אדם מנוסה. אנו נותנים שירותי פיתוח וניהול לקהילות פורשים.

מי אנחנו?

JoinMe היא חברת טכנולוגיה הפועלת לשנות את העולם באמצעות חיבור אזרחים ותיקים לכלכלה החדשה (The Gig Economy), באמצעות קידום יזמות ופיתוח קהילה של אזרחים ותיקים פעילים ומשמעותיים. JoinMe פועלת בישראל בשותפות עם אחת מקבוצות ההון האנושי הגדולות בארץ, קבוצת פילת. ועם נשיאות המגזר העסקי בישראל בראשות דובי אמיתי המהווה ארגון הגג של מרבית המעבידים בישראל. השילוב בין החברה הטכנולוגית, הידע בתחומי האבחון התעסוקתי, והחיבור למעסיקים בישראל מייצר עוצמה ייחודית שעובדת בשבילכם. יחד פיתחנו שורה של כלים טכנולוגיים ולצידם יכולות הדרכה וליווי מקצועי אשר מסייעים לפתח קהילות של ותיקים המציעים פעילויות ושירותים כפרילנסרים.

הפורום הכלכלי חברתי

לפני כארבע שנים ייסדה נשיאות המגזר העסקי את הפורום הכלכלי חברתי. הפורום הוקם מתוך הבנה שקיימות הרבה יוזמות ברוכות, אך אין מגרש אחד לאומי שבו ניתן לייצר אימפקט לאומי כלכלי חברתי. הפורום כולל את המגזר העסקי, חברה אזרחית, גופי פילנתרופיה ומשרדי ממשלה, במטרה לייצר שיתופי פעולה אסטרטגיים סביב אתגרי ליבה חברתיים כלכליים, מתוך אמונה שחברה חזקה היא הבסיס לכלכלה חזקה.  הפורום מוביל מיום הקמתו מהלך לאומי להעלאת הפריון וצמיחה מכלילה ופועל באמצעות מנופי שינוי משותפים להתמודדות עם פערים בקרב החברה הערבית, החברה החרדית, אנשים עם מוגבלות, צעירים מבוגרים ופריפריה. מבין הישגיו של הפורום ניתן לציין: הקמת מיזם מתחשבים, מיזם העסק של כולנו, הקמת מנהלת מעסיקים לאומית יחד עם זרוע העבודה במשרד העבודה והרווחה ועם הסתדרות העובדים והקמת השלוחה הישראלית של ה- Business Roundtable - שותפות של המנכ״לים הבכירים במשק הישראלי לפתרון בעיות כלכליות-חברתיות.